FAQ

Jak mogę umówić się na tatuaż ?

W pierwszej kolejności polecamy zapoznać się z naszymi portfolio. Jeśli prace którejś z nas przypadną Ci do gustu, napisz wiadomość. W tym celu wypełnij formularz na stronie, napisz mail lub bezpośrednio na fanpage tatuatora na Facebooku lub Instagramie (skróty pod naszymi zdjęciami lub nazwiskami w portfolio). Jeśli nie masz preferencji u kogo chcesz tatuaż, wypełnij formularz, doradzimy.

Wiadomość powinna zawierać informacje na temat planowanego tatuażu, tzn. krótki opis tematu, motywy, miejsce na ciele i wielkość. Najlepiej jeśli załączysz zdjęcia poglądowe, mogą to być przykładowe tatuaże, grafiki, malarstwo, rysunki, szkice, zdjęcia motywów i wszystko co pomoże, zwizualizować Twoją wizję i w przyszłości stworzyć indywidualny projekt na tatuaż.

Nie podajemy numeru telefonu ponieważ nie mamy recepcji i nie jesteśmy w stanie odbierać w czasie pracy.

Termin ustalasz już indywidualnie z wybranym tatuatorem.

Rezerwacja następuje po:

  • wstępnych ustaleniach co do motywu tatuażu, jego wielkości i miejsca na ciele.
  • zapisaniu konkretnej daty i godziny
  • wpłaceniu zadatku, osobiście lub na konto.

Dla potwierdzenia terminu wymagamy wpłaty zadatku w ciągu tygodnia (kwota ustalona z tatuatorem, zwykle 100-200 zł), na konto:

mBank
Samsara Izabela Solarz
90 1140 2004 0000 3902 7654 0258

W tytule przelewu należy wpisać „swoje imię i nazwisko, datę terminu, imię tatuatora”

Umówienie terminu i wpłata zadatku oznacza akceptację naszych zasad.

Ile kosztuje tatuaż ?

Niestety nie jest możliwe ogólne określenie ceny tatuażu, ponieważ zależy ona od bardzo wielu czynników.

Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie i ostateczna cena zależy od czasu wykonania, a ten od wielkości, skomplikowania, stylu, kolorystyki, a nawet miejsca na ciele, jak również rodzaju skóry. Czasem wykonanie trwa godzinę, a w przypadku większych kompozycji wiele kilkugodzinnych sesji.

Cena startowa to 200 zł i jest to orientacyjna stawka za godzinę. Długa sesja trwa około 6-7 godzin. Każdy tatuator inaczej pracuje ze względu na tempo, technikę, doświadczenie czy styl, dlatego też ceny są indywidualne.

W sesję wliczony jest czas na przygotowanie projektu, dopasowanie wielkości ,  odbicie kalki oraz przygotowanie stanowiska i klienta do zabiegu.

Dlaczego muszę wpłacić zadatek?

Zadatek jest dla nas gwarancja dotrzymania umówionego terminu.

Jest bezzwrotny ponieważ rezerwujesz nasz czas danego dnia. Jednak termin możesz przełożyć bez utraty pieniędzy z wyprzedzeniem przynajmniej 3 dni roboczych.

W przypadku tatuaży wielosesyjnych, zadatek jest rozliczany na ostatniej sesji.

W razie niedotrzymania terminu zadatek przepada na pokrycie strat poniesionych przez studio, wynikających ze zmiany harmonogramu pracy.

Czy muszę mieć skończone 18 lat?

Oczywiście, że tak 🙂

Możliwe jest wykonanie tatuażu u osób niepełnoletnich między 16 - 18 rokiem życia, tylko w przypadku gdy rodzic lub prawny opiekun, przyjdzie osobiście na sesję i wyrazi pisemną zgodę wypełniając formularze przed zabiegiem.

Czy można kupić u was voucher/bon podarunkowy?

Bony podarunkowe można kupić w studio lub napisać wiadomość poprzez formularz na stronie, mail lub fb.( wtedy wpłata na konto). Bon jest ważny przez rok od daty zakupu i może być na dowolna kwotę. Osoba otrzymująca bon już sama wybiera tatuatora i ustala z nim dogodny termin.

Kiedy mogę zobaczyć projekt?

Wstępne ustalenia dotyczące projektu omawiamy przy pierwszym kontakcie zanim umówimy termin sesji. Prosimy wtedy o przesłanie wszelkich informacji i materiałów, które pomogą zwizualizować Twój pomysł na tatuaż. Od razu też możemy zweryfikować co jest wykonalne i czy podejmujemy się tematu i kto powinien się nim zająć.

Materiały pomogą nam w stworzeniu pomysłu i kompozycji na nowy tatuaż dla Ciebie. Ale sam projekt powstaje już na sesji, nigdy nie przygotowujemy i nie wysyłamy go wcześniej.

Taki mamy system pracy ponieważ tatuaż musi być dopasowany do danej części ciała. Na miejscu projekt możemy konsultować z klientem, dopasowywać kompozycje i elementy oraz wprowadzać zmiany na bieżąco.

Nie martw się, jeśli zechcesz zmienić jakiś szczegół w projekcie. Zawsze możesz liczyć na tatuatora, który na pewno rozwieje Twoje wątpliwości lub zmieni nowe pomysły w kreatywną propozycję.

Co jeśli nie mam pomysłu na tatuaż?

Jakąś koncepcję musisz mieć. Nie możemy wymyślić jej za Ciebie, ponieważ każdemu podobają się inne rzeczy, ma inne zainteresowania, a stylów i technik tatuażu jest naprawdę bardzo dużo, dlatego najlepiej jest poprzeglądać różne materiały, które mogą stać się inspiracją do Twojego tatuażu. Mogą to być zdjęcia tatuaży, rysunki, grafiki, a nawet malarstwo. Jest tego naprawdę sporo w internecie i warto trochę poszukać.   

Nie wybieraj często powielanych wzorów, stawiaj na indywidualizm. Pamiętaj, że będziesz ten tatuaż nosić do końca życia i pewnie nie chcesz co chwilę spotykać kogoś z tym samym wzorem 😉

Zaufaj naszemu doświadczeniu i bądź otwarty na sugestie, a stworzymy dla ciebie indywidualny projekt.

Obejrzyj nasze galerie, zobacz w jakim stylu pracujemy i wybierz osobę której prace Ci się podobają. Może jakaś praca zainspiruje cię do Twojego przyszłego tatuażu.

Pamiętaj, że nie wykonujemy kopii tatuaży i cudzych projektów, nie powielamy też własnych projektów. Każdy klient jest traktowany indywidualnie i za każdym razem przygotowujemy nowy projekt. Tatuaże, zdjęcia, grafiki, rysunki itp. są tylko inspiracją do stworzenia nowego tatuażu.

Jeśli usłyszysz, że czegoś nie da się zrobić, to nie dlatego, że nam się nie chce czy nie potrafimy. Często wynika to z ograniczeń technicznych, ponieważ tatuowanie to nie to samo co rysowanie na kartce i rządzi się własnymi prawami. Dlatego musimy dbać, aby wzory były wykonane, tak żeby po latach również wyglądały dobrze.

Obecnie tatuaż jest bardzo popularny i można znaleźć w internecie mnóstwo tatuaży, które wyglądają dobrze tylko na zdjęciu zaraz po zrobieniu, a po zagojeniu niestety bardzo wiele tracą na jakości.

Nam również zależy na jak najlepszym efekcie końcowym, bo w pewnym sensie „podpisujemy” się pod swoją pracą, dlatego prosimy o otwartość i zaufanie.

Czy robicie covery?

Tak, ale jest to bardziej skomplikowane niż tatuowanie na czystej skórze. Dużo łatwiej zrobić tatuaż od podstaw niż poprawić nieudany

Każdy przypadek jest inny i trzeba do niego podejść indywidualnie. Dlatego pisząc w tej sprawie pamiętaj, żeby załączyć zdjęcie dobrej jakości tego co chcesz ukryć, w niektórych przypadkach możemy poprosić o wizytę w studio.

Pamiętaj, że cover-up najczęściej musi być znacznie większy niż stary tatuaż, nie da się zakryć ciemnego koloru jasnym i nie każdy styl i motyw tatuażu nadaje się na cover.

W niektórych przypadkach nie obejdzie się bez lasera. Nie musi być to całkowite usunięcie, co często jest niemożliwe, ale zwykle wystarczy rozjaśnienie, które ułatwi stworzenie nowego projektu.

Bardzo ważne jest zaufanie do tatuatora, bo ma doświadczenie i doradzi co zrobić, żeby naprawić nieudany tatuaż.

Czy można zrobić tatuaż na bliźnie?

Można tatuować na bliznach, ale tylko na takich, które mają przynajmniej półtora roku. Musisz wiedzieć , że tatuaż na bliźnie zachowa się inaczej niż na zdrowej skórze i nie bardzo da się to przewidzieć. Może to być np. większy ubytek tuszu lub jego rozlanie. Nie każdy rodzaj czy styl tatuażu nadaje się na zakrywanie większych blizn, dlatego musisz zaufać naszemu doświadczeniu i przyjąć nasze sugestie i porady.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przychodząc na tatuaż nie możesz być pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.

Nie wskazane jest tatuowanie podczas choroby, (grypa, przeziębienie itp), więc jeśli masz gorączkę to lepiej przełożyć sesję.

Również stan krótko po zabiegach, operacjach czy chorobie może nie wpłynąć dobrze na znoszenie zabiegu i późniejsze gojenie tatuażu.

Oczywiście ciąża jest przeciwwskazaniem.

Musisz mieć również świadomość, iż wykonanie zabiegu tatuażu może mieć wpływ na przebieg ewentualnych posiadanych chorób, takich jak choroby układu nerwowego (padaczka, stan poudarowy, przypadki utraty przytomności), alergie (pyłki roślinne, barwniki, metale itp.), choroby skóry (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, egzema), choroby serca, cukrzyca, astma, epilepsja, choroby związane z wysokim ciśnieniem krwi, hemofilia.

Przed zabiegiem dostaniesz do podpisania oświadczenie, w którym deklarujesz między innymi świadomość powyższych punktów .

Jak przygotować się przed sesja?

Przede wszystkim bądź wypoczęty, wyśpij się i zjedz porządne śniadanie. W pełni sił lepiej zniesiesz zabieg. Nie pij alkoholu dzień wcześniej.

Jeśli potrzebujesz wsparcia to możesz zabrać ze sobą jedną dorosłą osobę towarzysząca, która będzie czekać w recepcji, nie może być z tobą podczas zabiegu.

Pamiętaj, że tatuaże są dla osób pełnoletnich, dlatego obecność dzieci w studio jest niewskazana.

Nie zakładaj na sesję ulubionego jasnego t-shirtu czy spodni, bo na pewno nie chcesz, aby pozostały na nich plamy z tuszu. Bardziej praktyczne będą świeżo wyprane rzeczy, których straty nie będziesz żałować.

Jak dbać o tatuaż?

Właściwy proces gojenia ma wpływ na to jak tatuaż będzie wyglądał w przyszłości, dlatego bardzo ważne jest zastosowanie się do poniższych zaleceń.

Przez 72 godziny po tatuowaniu wstrzymaj się od alkoholu, czy innych substancji oraz środków, które podwyższają ciśnienie, mogą one powodować obfite krwawienie, a w skrajnych przypadkach rozlanie barwnika pod skórą lub jego odrzucenie.

Zaraz po zabiegu zostanie założony specjalny opatrunek, który należy nosić do dnia następnego. Można zostawić go trochę dłużej, ale maksymalnie do 24 godzin.

Gdy zdejmiesz opatrunek, musisz niezwłocznie porządnie umyć tatuaż, ciepłą wodą z delikatnym mydłem, płynem do hig intymnej lub specjalnym płynem np. Easy Tattoo. Na tatuażu pod opatrunkiem powstanie galaretowata powłoczka, którą należy dokładnie zmyć. Myjemy czystą ręką, nie wolno używać gąbek.

Po spłukaniu mydła ciepłą wodą należy wziąć czysty papierowy ręcznik, delikatnie zwilżyć go wodą i zdecydowanie ściągnąć pozostałości osocza z tuszem, aż tatuaż będzie matowy. Ręczniczek będzie jeszcze brudził kolorem tuszu.

Po dokładnym umyciu i osuszeniu pozostaw tatuaż odsłonięty na 1 lub 2 godziny, żeby dokładnie wysechł i pooddychał. Nie nakładaj już żadnych opatrunków ( folii spożywczej, bandaży itp).

Następnie nałóż cieniutką warstwę kremu tak, żeby szybko się wchłonął i nie zostało białych śladów. Specjalny krem można kupić u nas, polecamy Easy Tattoo, lub ewentualnie w aptece Bepanthen Plus krem.

Nie dopuszczaj do zabrudzenia tatuażu, nie dotykaj go brudnymi rękami i nie pozwalaj innym go dotykać.

Smarujemy 3-4 razy dziennie. Przed każdym smarowaniem należy umyć tatuaż jak wyżej, ale wystarczy odczekać kilka minut przed nałożeniem kremu.

Po około 3-4 dniach skóra zacznie się złuszczać. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie powinny to być tylko cienkie skórki, a nie strupy. Nie wolno zdrapywać skórek, a tym bardziej strupków jeśli by powstały. Pamiętaj, że pojawienie się grubszych strupków spowodowane jest nieodpowiednim dbaniem o tatuaż i nie jest normalnym zjawiskiem. Muszą one odpaść same, najwięcej podczas mycia, w przeciwnym wypadku może dojść do utraty barwnika i powstania blizny.

Tatuaż smarujemy około 2-3 tygodnie, po tym czasie powinien być całkowicie wygojony.

W trakcie gojenia nie wolno moczyć tatuażu długo w wodzie, ( tylko mycie miejscowe i prysznic ), mycie w wannie, basen i sauna w tym okresie odpada.

Również nie wskazane jest wystawienie tatuażu na słońce.

Jeśli w trakcie gojenia będziesz mieć jakiekolwiek obawy lub wątpliwości, zawsze możesz do nas napisać.

Niestosowanie się do powyższych instrukcji może spowodować wyblaknięcie, uszkodzenie i ubytki w tatuażu oraz różnego rodzaju zakażenia zagrażające zdrowiu.

Musisz mieć również świadomość zmiany wyglądu tatuażu wraz z upływem czasu, w tym wpływu różnych czynników typu: rodzaj skóry, ekspozycja na światło słoneczne, pielęgnacja tatuażu w trakcie gojenia i później.

Jeśli chcesz, żeby twój tatuaż wyglądał ładnie przez długie lata pamiętaj, żeby zadbać o skórę, dobrze jest używać balsamów czy innych preparatów nawilżających skórę, a w trakcie dłuższej ekspozycji na słońcu używaj filtrów, najlepiej 50.

Copyright © Izabella Solarz