Kim jestem?

Izabella Solarz

Izabella Solarz

    Tatuowaniem zajmuje się sporo ponad 10 lat, ale moja przygoda z tatuażem zaczęła się dużo wcześniej. Odkąd pamiętam miałam ogromne zamiłowanie do rysowania i malowania, a od wczesnej podstawówki moim celem była szkoła plastyczna.

    Już na początku mojej edukacji w plastyku zdarzyło mi się być kilkukrotnie w studiu tatuażu, Rasa Lila w Kielcach. Kiedy zobaczyłam jak wygląda praca tatuatora, pierwszy raz pomyślałam o tym, że w sumie fajnie byłoby zajmować się czymś takim w przyszłości. Któregoś razu kolega pozwolił mi wypełnić mały fragment swojego tatuażu, a jako że tatuator był zaprzyjaźniony nie było problemu. Wtedy pierwszy raz trzymałam maszynkę w ręku. Wiedziałam już co chcę robić w przyszłości i chciałam zabrać się do tego profesjonalnie, a dobry sprzęt był drogi, tak więc wtedy pozostało mi jedynie rysowanie wzorków w zeszycie i czasem flamastrami na koleżankach z internatu.

    Minęło parę lat. Skończyłam plastyk na kierunku tkactwo artystyczne i poszłam dalej na malarstwo sztalugowe do Lublina. Dopiero po dwóch latach studiów nadarzyła się okazja. Tata zarobil troche kasy za granica, więc poprosiłam o dofinansowanie na sprzęt do tatuażu. Przeciwnik wszelkich modyfikacji ciala, o dziwo ugiął się pod argumentem: “ no bo cóż ja będę robić po tym malarstwie?”;) .

    Tak w 2005r kupiłam cały sprzęt i zaczęłam zgłębiać techniki tatuowania, trenowałam głównie na studentach. Pierwszych wskazówek udzielił mi Marzan z Saurona, a później jeszcze zdarzyło mi się przyglądać i dopytywać w studio Sigil w Łodzi. Na początku szło wolno, bo miałam sporo różnych zajęć, jak to na studiach artystycznych, ale na piątym roku było już sporo klientów.

    Niedługo po obronie magisterki i dyplomu z malarstwa, dostałam szansę pracy w Krakowie w Kulcie. Tak więc w 2009 wraz z całym dobytkiem przeniosłam się z Lublina do Krakowa. To był dla mnie rzut na głęboką wodę. Duże studio, dużo tatuatorów i bardzo dużo pracy. Ale dzięki temu zdobyłam ogromne doświadczenie, pracowałam z wieloma swietnymi tatuatorami od których bardzo dużo się nauczyłam.

    Miałam okazję uczestniczyć w wielu imprezach i konwencjach tatuażu w Polsce i za granicą, oraz poznać wielu wspaniałych artystów z całego świata. Z ogromnym bagażem doświadczeń, po niemalże 8 latach pracy w Kulcie postanowiłam stworzyć własną pracownię. Tak z początkiem 2017 ruszyła Pracownia Artystyczna Tatuażu SAMSARA.

TATUAŻE

    Lubię pracować w różnych stylach i tematykach, ale głównie opieram się na motywach realistycznych, dużą przyjemność sprawia mi praca nad skomplikowanymi detalami, które często podkreślam zróżnicowanym w grubości konturem. W mojej galeri można znaleźć prace zarówno w czerni jak i w kolorze. Uwielbiam motywy zwierzęce i roślinne, jak również postacie, a w szczególności kobiety, lubię też tematy mistyczne i metafizyczne.

    Często ozdabiam moje kompozycje ornamentami i kwiatami z dużą ilością detali. Staram sie, żeby kompozycje były dobrze dopasowane do ciala, lekkie, dynamiczne oraz by każdy projekt był inny i na swój sposób wyjątkowy. Dlatego nad projektem pracuję na sesji wraz z klientem.

    Lubię poznawać ludzi których tatuuje, wiedzieć co jest dla nich ważne w życiu i jakie są ich pasje. Każdy element osobowości wpływa na sposób w jaki przygotowuje projekt, dlatego cenię sobie szczere osoby, które czują się przy mnie swobodnie.

wiewiora tatuaż rękaw wiewórka
Adrianna Ziembińska

Adrianna Ziembińska

    Jestem początkującym tatuatorem z ogromnym zapałem do pracy i głową pełną pomysłów. Techniki tatuowania uczę się od ponad roku. Tatuaże podobały mi się od dawna i zawsze marzyłam, że w przyszłości będę chciała mieć chociaż jeden barwny malunek na mojej skórze. Nie myślałam wtedy jednak, że sama zacznę pracować jako tatuator.

    Od dziecka lubiłam rysować, o czym świadczą sterty starych, pamiątkowych zeszytów wypełnione po brzegi przeróżnymi rysunkami, szkicami i komiksami. Z plastyki w latach szkolnych zawsze dostawałam najwyższe oceny z czego byłam bardzo dumna, ponieważ nikt nie pomagał mi w tworzeniu moich małych "dzieł". Pod koniec gimnazjum podjęłam decyzję o tym, że pójdę w ślady mojego taty - który wówczas zajmował się fotografią. Od tamtego czasu regularnie szkoliłam mój warsztat w tej dziedzinie, a po maturze udałam się do szkoły fotograficznej w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Szkoła pomogła mi otworzyć umysł na nowe, kreatywne rozwiązania oraz dała podstawy do dalszego rozwijania się w kierunkach artystycznych.

    Tatuowanie stało się więc moim drugim zawodem, w którym cały czas się rozwijam, uczę się nowych technik oraz doszkalam i szlifuję swój warsztat. Moje projekty często cechuje intensywna kolorystyka, jednak w czerni również dobrze się odnajduję. Lubię stylistykę graficzną, szkicową, ciekawe rozwiązania kompozycyjne, na przykład przy wykorzystaniu elementów geometrycznych. Tematycznie najwięcej frajdy sprawiają mi motywy botaniczne, kwiaty oraz zwierzęta. Nadal szukam swojej drogi i stylu, aczkolwiek zawsze staram się odzwierciedlić jak najlepiej wymagania i wizje klienta. Każdy tatuaż jest dla mnie wyzwaniem i próbą by stworzyć coś nowego i oryginalnego.